ΠΑΟΚΟλυμπιακόςΠαναθηναϊκόςΠαμβοχαικόςΑ.Ο.Π  ΚηφισιάςΦοίνικας ΣύρουΗρακλήςΗρακλής ΧαλκίδαςΕθνικός ΑλεξανδρούποληςΠαναχαϊκήΝίκη Αιγινίου
Ηρακλής, βόλεϊ
18/03/2018 • 21:20

Ανατροπή για τον Ηρακλή, τσίμπησε βαθμό ο Εθνικός

Ένα από τα καλύτερα και πιο αμφίρροπα παιχνίδια της αγωνιστικής έγινε στη Μίκρα με τον Ηρακλή να κερδίζει 3-2 σετ (23-25, 28-26, 21-25, 25-23, 15-08) τον Εθνικό Πειραιά, ο οποίος παρά το γεγονός ότι προηγήθηκε δύο φορές, δεν μπόρεσε να πανηγυρίσει τη μεγάλη νίκη.

Παναθηναϊκός, βόλεϊ
18/03/2018 • 21:06

Νίκη-μήνυμα παραμονής για τον Παναθηναϊκό

Με τρεις παίκτες διψήφιους (Τζόνσον, Καρντόσο, Μπατατζίμ) και με τον κόσμο να γεμίζει την Κυψέλη και να του δίνει ώθηση, ο Παναθηναϊκός έχοντας εξαιρετικό μπλοκ και αποτελεσματική επίθεση νίκησε τον Φοίνικα Σύρου με 3-1 σετ (20-25, 25-16, 25-19, 25-23) και πλέον από την 10η θέση της βαθμολογίας κάνει όνειρα για παραμονή στην Volleyleague.

Ηρακλής Χαλκίδας
18/03/2018 • 21:03
ΠΑΟΚ, βόλεϊ
18/03/2018 • 20:38

Πέρασε με Κουμεντάκη ο ΠΑΟΚ από το Αιγίνιο

Ήρθε από τον πάγκο και έδωσε το τρίποντο. Ο λόγος για τον Ραφάηλ Κουμεντάκη, ο οποίος πρόλαβε σε 2 ½ περίπου σετ (μπήκε στο 2ο σετ) να πετύχει 19 πόντους και να βοηθήσει τον ΠΑΟΚ να φθάσει στην 16η του νίκη σε 21 αγώνες.

Κηφισιά, βόλεϊ
18/03/2018 • 20:09
Παναχαϊκή-Ολυμπιακός
18/03/2018 • 11:28

Ο περίπατος του Ολυμπιακού σε 55 λεπτά

Σε χρόνο ρεκόρ για την Volleyleague (55 λεπτά) ο Ολυμπιακός με βασικούς τους Ρουμελιωτάκη, Ζουπάνη και πασαδόρο τον Στιβαχτή νίκησε με 3-0 σετ την Παναχαϊκή και πήρε την 21η νίκη του σε ισάριθμους αγώνες στο πρωτάθλημα Volley League Πάμε Στοίχημα.

Τσεκάρει 4άδα ο Ηρακλής, «διπλό» στο Βραχάτι

Με τοπ σκόρερ τον Αποστόλη Αρμενάκη, με σούπερ Προύσαλη και με τους κεντρικούς του Σμαραγδή και Φέργκιουσον, να είναι και πάλι άψογοι, ο Ηρακλής, μετά από τρεις μήνες, πέτυχε την σημαντικότερη εκτός έδρας νίκη που τον φέρνει ένα βήμα πριν την κατάληψη της 4ης (τουλάχιστον) θέσης.

Εθνικός Πειραιώς, πανηγυρική
        10/03/2018 • 21:23
          Παναχαϊκή, πανηγυρική
          10/03/2018 • 21:15

Με 9 παίκτες η Παναχαϊκή, 3-0 η Κηφισιά

Ματς που θα πρέπει να «σβηστεί» άμεσα από τον επίσημο χάρτη της Volleyleague διεξήχθη στην Πάτρα. Η Κηφισιά σε 56 μόλις λεπτά νίκησε άνετα 3-0 σετ (25-13, 25-18, 25-14) την Παναχαϊκή η οποία παρουσιάστηκε στο γήπεδό της με 9 παίκτες και χωρίς τον αρχηγό της Νίκο Ρουμελιώτη.

Ομάδα βόλεϊ Ολυμπιακού
            10/03/2018 • 20:19

Έτοιμος για Ρωσία ο Ολυμπιακός, 3-0 τον Φοίνικα

Με το μυαλό στον πρώτο αγώνα του Τσάλεντζ Καπ με την Σουργκούτ στη Ρωσία την επόμενη Τετάρτη ο Ολυμπιακός δεν είχε πρόβλημα να νικήσει στο Ρέντη 3-0 σετ (25-15, 25-21, 25-19) τον Φοίνικα Σύρου και να συνεχίσει για 19ο αγώνα την αήττητη πορεία του στην Volley League.

19/04/2018 • 14:05