Φοίνικας Σύρου
13/01/2018 • 22:15

Τρίποντη «τορπίλη» από τον Φοίνικα

Πλώρη, τουλάχιστον, για την τρίτη θέση της βαθμολογίας στην κανονική περίοδο έβαλε ο Φοίνικας Σύρου μετά τη σημερινή του νίκη με 3-0 σετ (25-18, 29-27, 25-22) επί του Ηρακλή.

Ο Κολωνός θέλει το δικό του κλειστό γυμναστήριο

Στην γειτονιά των «ευγενών και πριγκίπων» της Αθήνας, στον ιστορικό Κολωνό, παλιές δόξες του αθλητισμού και του ελληνικού βόλεϊ ορθώνουν τη φωνή τους και αρχίζουν ανένδοτο αγώνα με βασικά αιτήματα την κατασκευή ενός κλειστού γυμναστηρίου και την αναβάθμιση των αθλητικών υποδομών της περιοχής.

Ολυμπιακός, γυναίκες
    09/01/2018 • 21:28

Ψεκάστε, σκουπίστε, τελειώσατε για τον Ολυμπιακό…

Την ευκαιρία να κάνει μια καλή προπόνηση κόντρα στην Ισπανική Λογκρόνιο για 67 λεπτά είχε ο Ολυμπιακός στο «Μελίνα Μερκούρη». Οι «ερυθρόλευκες» έκαναν το αυτονόητο, νίκησαν 3-0 σετ (25-18, 25-12, 25-17) και προκρίθηκαν στις «16» καλύτερες ομάδες του θεσμού.

ΣΤΟ ΦΙΛΕ
    09/01/2018 • 20:08

Όλη η δράση "ΣΤΟ ΦΙΛΕ"

Παντελής Λώλης και Ισίδωρος Πρίντεζης σε ένα ακόμα "ΣΤΟ ΦΙΛΕ", σχολιάζοντας και αναλύοντας ότι... κινείται κοντά στα φιλέ του βόλεϊ.

Ο Καρντόσο
    09/01/2018 • 17:10
    Η εκπομπή "Στο Φιλέ"
    09/01/2018 • 11:28

Η εκπομπή «Στο Φιλέ» στο Novasports.gr

Παρακολουθείστε την Τρίτη στις 19:00, από την από τη Web TV του Novasportws.gr σε live streaming, την εκπομπή «Στο Φιλέ» με όλα τα νέα των ομάδων, μετά τον απόηχο των παιχνιδιών της τελευταίας αγωνιστικής.

Η Κατερίνα Γιώτα
    08/01/2018 • 23:18

Γιώτα: «Μπορούμε την πρόκριση»

Ο Ολυμπιακός είναι έτοιμος για τη ρεβάνς των «32» του Τσάλεντζ Καπ βόλεϊ γυναικών κόντρα στην Λογκρόνιο, με την Κατερίνα Γιώτα να περιμένει την υποστήριξη του κόσμου.

Ηρακλής - Ηρακλής Χαλκίδας
    08/01/2018 • 20:36

«Σκούπισε» την Χαλκίδα ο Ηρακλής

Εβδομήντα επτά λεπτά ήταν αρκετά για τον επιβλητικό Ηρακλή της Θεσσαλονίκης, να «σκουπίσει» με 3-0 σετ (25-20, 25-20, 25-18) τον ανεμικό Ηρακλή Χαλκίδας και να τον προσπεράσει στο πλεονέκτημα σε πιθανή ισοβαθμία (οι δύο ομάδες ισοβαθμούν με 21 βαθμούς).