Νίκη Αιγινίου
    14/01/2018 • 21:33

Η Νίκη έσφιξε τη θηλιά του Παναθηναϊκού

Καθοριστικό δίποντο στην εξέλιξη του πρωταθλήματος πήρε η Νίκη Αιγινίου στο Μετς. Με ηγέτη τον ώριμο Μάνο Δημητριάδη η Νίκη αν και βρέθηκε δυο φορές πίσω στα σετ νίκησε 3-2 (17-25, 25-20, 13-25, 25-23, 15-11) τον βελτιωμένο Παναθηναϊκό ο οποίος πλέον παίζει στα όρια την παραμονή του στην κατηγορία.

Ο Γιορντάνοφ
    06/01/2018 • 21:50

Νέο κλειστό "Γιορντάνοφ" στο Αιγίνιο

Σε κλειστό γυμναστήριο "Μπόγιαν Γιορντάνοφ" ...μετονομάστηκε από το απόγευμα το γήπεδο που παίζει η Νίκη Αιγινίου. Πέντε χρόνια μετά τους 42 πόντους που είχε πάρει ο "Μπόμπι" στις 9 Φεβρουαρίου του 2013 με την φανέλα ψτπυ Ολυμπιακού στη νίκη με 3-2, ο επέστρεψε στο Αιγίνιο και με 37 δικούς του πόντους οδήγησε τον Φοίνικα σε νίκη με 3-1 σετ (22-25, 25-19, 26-24, 25-22) επί της Νίκης Αιγινίου.

Ηρακλής, πανηγυρική
    03/01/2018 • 21:44

Με «Μπίδη» και Τάπια, 3-1 η Χαλκίδα

Ο Χαραλαμπίδης έκοβε (5 μπλοκ και 16π.), ο Τάπια σκόραρε (23π.) και ο Ηρακλής Χαλκίδας πανηγύρισε μια ακόμη μεγάλη νίκη. Αυτή τη φορά πέρασε νικηφόρα με 3-1 σετ (26-24, 20-25, 25-23, 26-24) το εμπόδιο της Νίκης στο Αιγίνιο σε ένα πολύ κλειστό ματς που κρίθηκε στις λεπτομέρειες.

16/12/2017 • 23:38

Νίκη τετράδας για τη Νίκη Αιγινίου

Τέταρτη συνεχόμενη νίκη για τη Νίκη Αιγινίου, 15 βαθμοί συγκομιδής και τρίτη θέση στην Volleyleague για την ομάδα του Στράντζαλη. Με νίκη 3-0 σετ (25-20, 25-18, 25-19) επί του Εθνικού Πειραιώς η ομάδα του Βορρά διεύρυνε το ιστορικό σερί νικών της στην κατηγορία και συνεχίζει ακάθεκτη.

Δημητριάδης
    07/12/2017 • 20:17

MVP ο Δημητριάδης

Ο πασαδόρος της Νίκης Αιγινίου, Μανώλης Δημητριάδης, αναδείχτηκε πολυτιμότερος αθλητής (MVP) της 6ης αγωνιστικής στο πρωτάθλημα της Α1 Ανδρών.

Κηφισιά-Νίκη
    02/12/2017 • 23:45

Σούπερ νίκη για τη Νίκη, 3-1 στην Κηφισιά

Με πέντε παίκτες να έχουν διψήφιο αριθμό πόντων και με μαέστρο τον Δημητριάδη η Νίκη Αιγινίου πανηγύρισε στην Κηφισιά την τρίτη της νίκη στο πρωτάθλημα, δεύτερη εκτός έδρας αλλά και πρώτο τρίποντο.

Ολυμπιακός
    18/11/2017 • 21:45

"Όργια" στο Ρέντη από Μπέμε, Αλεξίεφ

Με τον Γερμανό Μπέμε να έχει 11/12 επιθέσεις, 4 πόντους από μπλοκ και 2 άσσους και τον Αλεξίεφ 70% άριστες υποδοχές και 82% αποτελεσματικότητα (14/17 τελειωμένες επιθέσεις) αλλά και έναν άσσο ο Ολυμπιακός νίκησε 3-0 (25-16, 25-15, 25-21) τη Νίκη Αιγινίου και είναι η μοναδική ομάδα που συνεχίζει αήττητη και χωρίς απώλειες σετ στο πρωτάθλημα Volley League.

Νίκη Αιγινίου-Παναθηναϊκός
    04/11/2017 • 23:05
    Φοίνικας Σύρου-Νίκη Αιγινίου
    29/10/2017 • 21:48

Άνετα ο Φοίνικας την αποδεκατισμένη Νίκη

Με το μυαλό στην Δευτεριάτικη απόφαση της ΕΣΑΠ για την παρουσία του ή όχι στο φάιναλ φορ του Λιγκ Καπ, ο Φοίνικας δεν δυσκολεύτηκε να νικήσει σε 76 λεπτά 3-0 σετ (25-15, 25-15, 25-19) την αποδεκατισμένη Νίκη Αιγινίου που αγωνίστηκε χωρίς 3 παίκτες.

Δημητριάδης
    10/07/2017 • 22:50
    Ορεστιάδα
    08/02/2017 • 23:43

Έτοιμη για φάιναλ φορ η Ορεστιάδα

Την ευκαιρία να ξαναμπεί σε τελική φάση Κυπέλλου μετά από 24 χρόνια (το 1993 είχε χάσει στον τελικό από τον Ολυμπιακό στο Αλεξάνδρειο) θα έχει η Ορεστιάδα η οποία επικράτησε με 3-0 σετ (25-17, 25-23, 25-15) της Νίκης στο Αιγιίνιο. Οι "ακρίτες" θα διεκδικήσουν την επιστροφή της σε φάιναλ φορ Κυπέλλου στον εντός έδρας αγώνα που θα δώσουν με την Κύζικο.

29/03/2015 • 23:17

Πανερυθραϊκός ο τέταρτος της παρέας

Η ομάδα της Ερυθραίας θα συμπληρώσει το παζλ των τεσσάρων ομάδων που το τριήμερο 3 με 5 Απριλίου θα διεκδικήσουν τα δύο εισιτήρια ανόδου στην Volleyleague.

27/04/2014 • 23:04

Στην Α2 η Παναχαϊκή, 3-1 τη Νίκη

Δεν μπόρεσε να πανηγυρίσει την τελευταία της νίκη στην Volleyleague η Παναχαϊκή η οποία νίκησε μεν τη Νίκη Αιγινίου με 3-1 σετ (25-19, 21-25, 25-23, 25-21) αλλά του χρόνου θα ξαναπαίξει μαζί της στην Α2.

24/04/2014 • 23:24
      16/04/2014 • 23:32

Τρίποντο για τον ΠΑΟ, 3-1 τη Νίκη

Στην πρώτη θέση της βαθμολογίας των πλέι άουτ με δύο βαθμούς διαφορά από τον δεύτερο Άρη και τρεις από την Τρίτη Παναχαϊκή βρίσκεται ο Παναθηναϊκό μετά τη νίκη με 3-1 σετ (25-20, 25-21, 20-25, 25-20) επί της Νίκης Αιγινίου που πλέον έχει μόνο μαθηματικές ελπίδες για την παραμονή της.

23/01/2018 • 15:46